Τα Κατηχητικά Σχολεία της Ενορίας μας κατά την έναρξη κάθε νέου έτους, πραγματοποιούν επίσημη εορταστική εκδήλωση, με αφορμή την τελετή κοπής της Βασιλόπιτας. Στην εκδήλωσή μας προσήλθε όπως πάντα και ο Σεπτός Ποιμενάρχης μας κ.κ. Δανιήλ. Αφού ευλόγησε την Βασιλόπιτα, μας οικοδόμησε με τον πνευματικό του λόγο και απηύθυνε ευχαριστίες και εγκάρδιες πατρικές ευχές προς όλους. Την εκδήλωσή μας τίμησαν επίσης με την παρουσία τους, ο Πρωτοσύγκελλος της Ιεράς Μητροπόλεώς μας Πανοσιολογιώτατος Αρχιμανδρίτης κ. Αναστάσιος Τασόπουλος, ο Ιεροκήρυξ της Ιεράς Μητροπόλεώς μας Πανοσιολογιώτατος Αρχιμανδρίτης κ. Καλλίνικος Νικολάου, ο Προϊστάμενος του Ιερού Ναού Αγίου Γεωργίου Καρέα Πανοσιολογιώτατος Αρχιμανδρίτης κ. Ειρηναίος Παναγιωτόπουλος, ο Ιερολογιώτατος Αρχιδιάκονος της Ιεράς Μητροπόλεώς μας κ. Μακάριος Παναγόπουλος, καθώς και οι πατέρες της Ενορίας μας. Τα παιδιά μας, με την επιμέλεια των κατηχητών και κατηχητριών τους, ετοίμασαν ένα πλούσιο και χαριτωμένο πρόγραμμα με ποιήματα, τραγούδια, εύθυμα θεατρικά σκετς, κ.α.