Κατά την περίοδο της ενάρξεως εκάστου νέου έτους, έχει πλέον καθιερωθεί, να πραγματοποιείται εορταστική εκδήλωση των Κατηχητικών Σχολείων της Ενορίας μας, με αφορμή την ευλογία και κοπή της Βασιλόπιτας για το νέο έτος. Έτσι λοιπόν και φέτος, η αίθουσα του ενοριακού κέντρου νεότητος, πλημμύρισε από χαρούμενες παιδικές φωνές και έντονο νεανικό ενθουσιασμό, από το πλούσιο πρόγραμμα και τις ποικίλες χαριτωμένες δραστηριότητες. Την εκδήλωσή μας, τιμά πάντοτε με την παρουσία του και ο Σεπτός Ποιμενάρχης μας κ.κ. Δανιήλ, ο οποίος ανέκαθεν είχε ιδιαίτερο εδιαφέρον και αγάπη για το νεανικό έργο της Εκκλησίας. Τα παιδιά με την επιμέλεια των κατηχητών και κατηχητριών τους, ετοίμασαν όπως πάντα ωραίο πρόγραμμα, με ποιήματα, τραγούδια, φιλμ και εύθυμα θεατρικά σκετς.